logo
glownaukonprzygotkontakt


O projekciePodmiejska jest moim trzecim skończonym projektem do vBusa po eksperymentalnych Nowych Miasteczkach v1 i przebudowanej wersji tej samej mapy oznaczonej numerem 2.Tak jak w OMSI trasa łaczaca Orłowo i Borki była stosunkwo krótka, dlatego postanowiłem stworzyc cos zdecydowanie większego. W planach mapa miała byc o wiele dłuższa niż taka, jaka ostatecznie mi wyszła. Poczatkowo liczyłem, że stworzę mapę, która zapewni około 25 minut jazdy, jednakże ostatecznie trasa Żukowo-Torów wynosi 15 minut.


Tak jak już wczesniej wspominałem na różnych forach postanowiłem, aby moje dotychczasowe vbusowe projekty przenoszone na swiat omsi połaczyc w jeden wielki, wydawany stopniowo. W tym celu stworzyłem tę mapę:

mapa

Po wydaniu Nowych Miasteczek w OMSI rozpoczałem pracę nad projektem Podmiejska. Jednak zanim zaczałem tworzyc tereny z vbusowej mapy, postanowiłem połaczyc w jakis ciekawy sposób tereny nowomiasteczkowe z nowopowstałymi terenami Podmiejskiej. Tego w vbusie nie było, jednakże stwierdziłem, że nowe tereny wzbogaca projekt i pozwola na stworzenie kilku dodatkowych linii autobusowych.

podm1Fragment łacznika Żukowo-Orłowo.

podm2Fragment łacznika Żukowo-Borki.